Interiérové stínění

V sekci interiérového stínění najdete látkové rolety, zatemňovací rolety, horizontální a  vertikální interiérové žaluzie, římské rolety,  baldachýny.a posuvné panelové stěny

Typy interiérového stínění

 • Horizontální žaluzie - nejobvyklejší typ stínění  je oblíbený díky jednoduché manipulaci a širokému výběru materiálů, barev i typů ovládání. Pro střešní okna s boční fixací lamel jsou vhodné hliníkové interiérové nebo meziskelní žaluzie.

 • Vertikální žaluzie -Jako vysoce dekorativní dodají interiéru moderní dokonalý vzhled. Slouží ke stínění nebo předělení místnosti. Žaluzie je možné rozdělit do sekcí, lze zvolit i odlišné varianty ovládání. Ovládání funguje pomocí šňůry, kuličkového řetízku nebo pomocí motoru.

 • Látkové rolety - textílie působí v interiéru velice přirozeným dojmem. Podle potřeb zákazníka lze vybrat materiál s odpovídajícím poměrem propustnosti, pohlcení a odrazivosti světla až do úplného zatemnění. Rolety lze ovládat  kuličkovým řetízkem,, pružinou se západkou, pružinou pro střešní okna se stavěcími háčky nebo ve vodících lištách a motorem.

 • Římské rolety - látkové  rolety s vodorovnými profily rozdělí opticky plochu na vodorovné pásy. Podle potřeb zákazníka lze vybrat materiál s odpovídajícím poměrem propustnosti, pohlcení a odrazivosti světla až do úplného zatemnění. Rolety lze ovládat kuličkovým řetízkem, pružinou se západkou nebo motorem.

 • Rolety den/noc - rolety s dvěma látkami za sebou u nichž se pravidelně střídají vodorovné plůhledné a neprůhledné pásy. Rolety lze ovládat kuličkovým řetízkem, nebo motorem.

 • Plisé žaluzie - skládané látkové žaluzie umožňují použití vodorovné, svislé a šikmé. Řeší mnoho atypických tvarů

 • Posuvné panelové stěny - horní vodící až 5ti drážkový profil vede svislé 60 - 70 cm široké pásy látky nebo jiného lehčího materiálu.. Lze použít jako stínění větších prosklených ploch nebo příležitostné dělení vnitřních prostor.

 • Baldachýny - stínění, skládající se z páru vodících liš, v nich jezdí příčné profily, v nichž je upevněna látka. Ve stínící poloze vytváří mezi profily mírné obloučky. Vhodné na vodorovné nebo šikmé stěny zimních zahrad. Ovládání ruční nebo motorové.

Zeptejte se nás!


Zvolte o jaký produkt máte zájem:
Vyberte službu, kterou poptáváte:
 Security code
Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.

 
Materiál

U tolika typů interiérového stínění je možné počítat i s velkým výběrem použitých materiálů. V tomto případě jde o textílii (polyester, skleněné vlákno - široký výběr barev a designů), hliníkovou slitinu, omyvatelné PVC a dřevo. Interiérové žaluzie jsou vyráběny ze dřeva I. jakostní třídy, které zároveň splňuje nejvyšší požadavky na estetiku.

 Konstrukce

Všechny typy interiérového stínění se instalují na vnitřní stranu okna, pouze žaluzie lze umístit i do meziskelního prostoru. Rolety a žaluzie lze využít i pro zastínění střešních oken (boční fixace lamel). V případě horizontálních žaluzií najdete modely od klasických cenově nejdostupnějších až po nové zdokonalené typy vhodné pro okna s izolačním dvojsklem (PVC, hliníková a dřevěná Eurookna). Konstrukce u látkových rolet je kombinací hliníku a plastů, neměnící tvar a barvu, dobře se navíjí.

Výhody interiérového stínění

 • snadný přístup, instalace i péče
 • lze využít k optickému rozdělování prostoru
 • základní typy patří k cenově nejdostupnějšímu stínění
 • vhodně zvolené stínění se může stát designovým prvkem interiéru
 • jednoduše se dá vyměnit za jiný typ stínění
 • několik typů ovládání – ruční i motorové
TOPlist